راهنمای انتخاب سرور

راهنمای انتخاب سرور اچ پی

پرسش و پاسخ های مرسوم در خرید سرور HP

برای ایجاد یک کسب و کار که کمتر از 10 هستند چه سروری مورد نیاز است؟

برای یک کسب و کارهای کوچک سرورهای Entery Level و ساده گزینه مناسبی می باشد؛ به دلیل داشتم قیمتی مناسب در حد یک کامپیوتر PC یا همون کامپیوتر شخصی، امنیت، کیفیت و سرعت مناسب تری نسبت به یک PC ارائه می دهد که برتی پیاده سازی یک شبکه استاندارد کافی می باشد.

برای راه اندازی یک شبکه شرکت تازه تاسیس با تعداد حداکثر 50 نفر پرسنل جهت اشتراک گذاری فایل و یک سرویس برنامه حسابداری سبک، چه مدل سروری می شود استفاده کرد و مناسب می باشد؟

برای پیاده سازی سروری که گنجایش موارد بالا را داشته باشد و امکان نصب یک پردازنده و 4 عدد رم را داشته باشد و بتواند سرویس های اشتراک فایل و یک برنامه حسابداری سبک را ساپورت کند می شود استفاده کرد ولی در صورت استفاده از سرورهای سطح متوسط که قابلیت نصب دو پردازنده و مقدار 18 تا 24 گیگ را دارند استفاده شود برای توسعه آینده نیز بهتر خواهد بود و امکان ارتقا سرور نیز امکان پذیر خواهد بود.

در این بین می شود از سرور های سری ML و DL استفاده کرد.

پر فروش ترین سرور اچ پی کدام سری هستند؟

در بین سرورهای HP شاید به جرات بتوان گفت که مدل ProLiant DL380  هست. این سرور پر فروش از دو پردازنده Intel Xeon E5 V3/V4 و 24 اسلات رم که ظرفیتی تا حدود 3 ترابایت می باشد. مهمترین دلیل پر فروش بودن این کالا انعطاف‌پذیری بالا در تنظیمات آن است به طوریکه می توان با قیمتی بسیار مطلوب تنظیمات با یک پردازنده 6 هسته‌ای و 4 گیگابایت رم را تهیه و تنظیم کرد . ولی در صورتی‌که این سرور را با دو پردازنده 22 هسته‌ای و 1.5 ترابابت رم بخواهید، و پول بیشتری بایستی پرداخت نمایید . این انعطاف در پیکربندی منجر شده این کالا در کلیه ابعاد سازمانی ( کوچک , متوسط و بزرگ ) قابل به کارگیری باشد . پشتیبانی از نرم‌افزار مدیریتی HPE iLO که قابلیت‌های وسیع مدیریت از راه دور سرور را مهیا می نماید و قابلیت و امکان بهره‌گیری از کارت‌های شبکه 40 گیگابایتی از سایر قابلیت‌های سرور DL380 است.

پر فروش ترین سرور HP

پر فروش ترین سرور اچ پی


  

بهترین سرورهای مناسب برای مجازی سازی چه مشخصاتی را باید در نظر گرفت؟ و بر روی هر سرور چه تعداد Virtual Machine می شود ایجاد کرد؟

برای این‌که سرور شما امکان مجازی سازی داشته باشد بایستی پردازنده نصب شده بر روی آن دارای امکان Hyper Threading را داشته باشد . اما در خصوصیات فنی پردازنده عموما عبارت VT که مخفف Virtualization Capability است قید میگردد . تعداد ماشین‌های مجازی قابل نصب در سرور متناسب با منابع سخت افزاری دردسترس است . شما برای گزینش یک سرور برای پیاده‌سازی سیستم مجازی ابتدا می بایست سرویس‌های موردنیاز را معلوم نمایید . بعد از آن مشخص نمایید هر سرویس که به طور یک ماشین مجازی پیاده میگردد به چه منابع سخت افزاری احتیاج دارد بعد از آن مشخص می شود که شما به چندین هسته CPU با چه فرکانسی و چه میزان حافظه و RAM احتیاج دارید و در نهایت مجموع منابع مایحتاج را با حداکثر ظرفیت یک سرور سخت افزاری تطبیق داده و سرور صحیح را انتخاب نمایید

با توجه به تنوع سرورهای HP پیشنهاد می شود با کارشناسان ما مشاوره و در تماس باشید.

تماس بگیرید