ESXi 6.5 Network Time Protocol (NTP)

نحوه پیکربندی ESXi 6.5 Network Time Protocol (NTP) از طریق Host Client

ESXi host client با VMware Free ESXi Hypervisor همراه شده است. در حالی که ما هنوز این امکان را داریم که میزبان واحد را از طریق traditional vSphere Client یا همان مبتنی بر ویندوز ، مدیریت کنیم، مشخص می شود که دیر یا زود legacy client از بین می رود. به همین دلیل این پست – نحوه پیکربندی ESXi 6.5 پروتکل زمان شبکه (NTP) از طریق Host Client را بخاطر استفاده از ESXi Host Client برای پیکربندی NTP ، بیام می کند.

ابتدا درباره ی اینکه چرا پیکربندی network time protocol (NTP) در ESXi host اهمیت دارد، صحبت می کنیم. همانطور که می دانید NTP زمان میزبان را از سرور NTP خارجی همگام سازی می کند. بسیاری از افراد به سادگی از پیکربندی NTP غافل می شوند زیرا آنها آن را چندان مهم نمی دانند، در صورتی که اینطور نیست. اگر میزبان شما با یک منبع درست پیکربندی نشده باشد ، ممکن است در همگام سازی با زمان در VM خود به عنوان کسانی که همگام سازی زمان را از میزبان خود انتخاب می کنند ، مشکل داشته باشید. (اگر به صورت مبتنی بر هر VM تنظیم نشده باشد). چطور این اتفاق میفتد؟ از طریق ابزارهای VMware هماهنگ سازی دوره ای متناوب که در طی رویدادهای خاص اتفاق می افتد. مانند:

  • عملیات Snapshot (در هنگام تهیه نسخه پشتیبان روزانه به طور منظم!)
  • از سرگیری یا به حالت تعلیق درآوردن عملکرد
  • عملیات vMotion
  • عملیات راه اندازی ابزار VMware Tools (startup/reboot)

بسیاری از ادمین ها همچنین از MAC یا  Linux desktops / laptops استفاده می کنند ، بنابراین انتخاب ESXi host client روش ارجح آنها است. شاید آنها به سادگی مایل به استفاده از یک دستگاه ویندوز با سرویس گیرنده vSphere نیستند یا نمی خواهند زحمت کشیدن ویندوز VM را از طریق VMware Workstation / Player یا Fusion ایجاد کنند.

چگونه ESXi 6.5 Network Time Protocol را از طریق Host Client پیکربندی کنیم؟

در واقع به سادگی می توان این کار را انجام داد. از طریق vSphere host client به ESXi host متصل شوید. (در صورتی که هاست شما شخصی باشد).

سپس بر روی دکمه ویرایش تنظیمات کلیک کنید تا پنجره تنظیمات ظاهر شود. خط مشی راه اندازی سرویس NTP را به عنوان “شروع و متوقف کردن با میزبان” تنظیم کنید. مانند این ، هر بار هاست مجدداً راه اندازی می شود ، سرویس NTP بطور خودکار شروع می شود.

سپس یک سرور NTP محلی یا از راه دور وارد کنید . برای مثال: pool.ntp.org

تنظیمات خود را با دکمه ذخیره اعتبار دهید.

در مرحله بعد باید مطمئن شوید که در واقع سرویس ESXi 6.5 Network Time Protocol (NTP) را شروع می کنید زیرا پیکربندی خط مشی و شروع نکردن سرویس کافی نیست. با انتخاب دوباره زمان و تاریخ> اقدامات> خدمات NTP> و شروع ، می توانید خدمات را شروع کنید.

کار شما تمام شده است. هاست اکنون همگام سازی را با سرور NTP که وارد کرده اید همگام سازی می کند.

توجه: شما باید بررسی کنید که هاست شما بتواند با سرور عمومی از طریق NTP (UDP Port 123) با موفقیت ارتباط برقرار کند ، مطمئن شوید که فایروال شما دارای این درگاه است.

چه اتفاقی ممکن است بیفتد اگر هاست شما NTP زمان نادرستی داشته باشد؟

چند دقیقه یا حتی نیم ساعت یا بیشتر از یک ساعت. همه چیز ممکن است. خوب ، جایی که همگام سازی زمان واقعاً مهم است ، مطمئناً برای کنترل کننده های دامنه است. اگر کنترل کننده دامنه شما همگام سازی نشده است ، پس از مدت طولانی ورود به سیستم ، تعداد مشخصی از مشکلات را در زیرساخت دامنه خود خواهید داشت و به دلیل منقضی شدن Kerberos ticket از ورود به سیستم خودداری می کنید.

اگر vCenter نصب کرده اید و هاست های خود را از طریق سرویس دهنده وب vSphere Web مدیریت می کنید؟

می توانید با انتخاب هاست خود> پیکربندی> سیستم> تنظیمات زمان ، تنظیمات را در این مکان پیدا کنید.

در این مقاله ، ماتوجه شدیم که پیکربندی NTP در هاست ESXi بسیار ساده است و چرا انجام این کار مهم است. هنگامی که محیطهای بزرگتری را در اختیار هاست های بدون تابعیت قرار می دهید ، در حالی که آن هاستینگ از طریق vSphere Auto Deploy استفاده می کنند ، می توانید برای مثال پیکربندی NTP را از طریق پروفایل های هاست در نظر بگیرید.