10 دلیل برای استفاده از Windows Server 2016

10 دلیل برای استفاده از Windows Server 2016

Windows server 2016 سيستم عاملي Cloud-ready است و از پس حجم کار فعلي شما هر چند بزرگ، بخوبي بر مي آيد و همچنين انتقال به فضاي ابري (cloud) را به سادگي براي شما ميسر ميسازد ما در اين جا 10 دليل که شما را به Windows Server 2016 علاقمند ميکند به نقل از مايکروسافت بازگو مي کنيم.

1- Control the keys to your sensitive data

بهبود امنيت با محدود کردن دسترسي کاربراني که سطح دسترسي Administrator دارند با دو روش Just Enough و Just-in-Time. شما در windows server 2016 ميتوانيد براي هر Admin کليد هاي امنيتي خاص فارق از هر دسترسي با زمان کاري مشخص تعريف کنيد.

2- Manage your servers from anywhere, even your mobile device


Windows server 2016 يک ابزار جديد ميزباني (host) در فضاي ابري (cloud) بنام Server Management Tools دارد. در واقع اين سرويس يک رابط گرافيکي (GUI) از راه دور و web-based ميباشد که به شما اجازه مي دهد از هر جايي و با هر دستگاهي بتوانيد سرور هايتان را کنترل کنيد.

3- Deploy servers in an exact configuration and keep them that way

بهبود عملکرد powershell در قسمت (Desired State Configuration (DSC و اضافه کردن قسمت هايي به ويندوز که قابليت هاي استفاده از open source software را به کاربر مي دهد.

4- Easily handle the 9:00 A.M or logon storm

بهبود امنيت سرويس Remote Desktop Service و ارتقاع وضعيت گرافيکي و compatibility بيتشر با ديگر تجهيزات از ديگر محاسن اين سيستم عامل جديد است.

5- Do-it-yourself storage

در صنعت Storage هر شرکتي يک نرم افزار سفارشي مخصوص خود دارد اما با Windows Server Storage Spaces ما همه امکانات را در سيستم عامل خود داريم و اين يعني بهبود سرعت سرويس ها بدون هزينه اضافه.

6- Upgrade without the downtime

دو سرويس Cluster Upgrades و Mixed Mode Cluster به شما اجازه مي دهد سرورهايتان را بدون down-time بروزرساني و مديريت کنيد.

همه اينها طراحي شده اند تا شما هنگام انجام کارهايتان با مشکلي مواجه نشويد.

7- Click, click, done—just like in Azure

اين قسمت از ويژگي هاي network virtualization الهام گرفته شده و يک کنترل متمرکز بر روي منابع شبکه را به شما ميدهد.

8- Move beyond passive security

windows server 2016 براي محافظت از Virtual Machine محيطي کاملا امنيتي ايجاد کرده است.

9- Use Containers to streamline app deployment from keyboard to production

هيجان انگيزترين بخش، Containers ها در windows server 2016 است که به گسترش سريع تر برنامه هاي کاربران کمک ميکند.

10- A super small server that packs a big punch

Nano server يک بخش جديد در windows server 2016 مي باشد و فقط براي عناصري در ويندوز مي باشد که حجم کاري خاصي دارند و نتيجه آن faster boot times و simpler operations مي باشد.

منبع: newadmin