پنج راه حل برتر پشتیبان گیری

پنج راه حل برتر پشتیبان گیری برای سرورهای فیزیکی

راه حل های پشتیبان زیادی برای محیط مجازی مانند VMware vSphere یا Microsoft Hyper-V وجود دارد ، اما همه اینها امکان تهیه نسخه پشتیبان از سرورهای فیزیکی را نیز نمی دهند. در این پست پنج راه حل برتر پشتیبان گیری برای سرورهای فیزیکی بیان می شود.

در این پست ، من به برخی از راه حل های پشتیبان که قادر به تهیه نسخه پشتیبان از سیستم های فیزیکی هستند ، لیست می کنم. لپ تاپ یا سرور یا هر دو. برای یک مدیر شرکت ، این یک راه حل ایده آل است – یک کنسول واحد برای تهیه نسخه پشتیبان از همه آنها.

Nakivo Backup and Replication پشتیبان گیری و پاسخگویی

هرچند که Nakivo دیگر در بازار مرکز داده ها تازه نیست ولی آنها هنوز هم دارای رابط کاربری سطح بالا html5 مبتنی بر وب هستند که بسیار سریع و پاسخگو است. آنها فقط با انتشار هر نسخه ، ویژگی های جدیدی را اضافه می کنند. می توانید از سرورهای ویندوز شامل داده های برنامه هایی مانند Microsoft Exchange ، SQL ، Active Directory ، SharePoint ، Oracle و سایر موارد نسخه پشتیبان تهیه کنید نظیر: بازیابی پرونده های فردی و اشیاء ، بهبود عملکرد با شتاب شبکه.

 • پشتیبان گیری افزایشی و آگاه از برنامه
 • فشرده سازی داده ها
 • بازیابی فوری پرونده ها و اشیاء برنامه
 • فیزیکی به مجازی: بازیابی به VMware و Hyper-V VMs
 • تهیه کپی نسخه ی پشتیبان خارج از سایت و در ابرهای عمومی
 • پشتیبان گیری مطمئن با رمزگذاری AES-256

تهیه ی نسخه پشتیبان Veeam و Replication

Veeam یکی از نرم افزارهای پشتیبان، تهیه شده برای زیرساخت های مجازی سازی و بار کاری است.  با این حال ، استراتژی این شرکت ، نوآوری و تهیه نسخه پشتیبان از سرورهای فیزیکی است (workstation, laptops, and servers).

پشتیبان گیری کامل ترکیبی (Synthetic full backups) : با ایجاد پشتیبان گیری های همیشگی افزایشی که موجب صرفه جویی در وقت و ذخیره می شود ، نیاز به تهیه نسخه پشتیبان کامل ویندوز سرور را مرتفع کنید.

پردازش آگاه از برنامه (Application-aware processing) : با استفاده از پردازش آگاهانه پیشرفته پشتیبان گیری سازگار با برنامه ایجاد کنید. (including transaction log truncation).

بازیابی آیتم های برنامه (Application-item recovery) : از Veeam Explorers برای Microsoft Active Directory ، Exchange ، SharePoint ، SQL Server و Oracle برای بازیابی آیتم های برنامه به طور مستقیم از فایلهای پشتیبان استفاده کنید.

بازیابی فوری به Microsoft Hyper-V VM (Instant recovery to Microsoft Hyper-V VM) : با راه اندازی یک VM به طور مستقیم از یک فایل پشتیبان عامل ، سریعاً سرویس را به کاربران، بازیابی کنید.

مجموعه ومبو BDR (Vembu BDR Suite)

ومبو از بازار ارائه دهندگان خدمات به بازار مجازی سازی می آید. تهیه نسخه پشتیبان از تصویر Vembu می تواند از کلیه تصویر دیسک سرورهای ویندوز ، دسک تاپ و لپ تاپ ها از جمله سیستم عامل ها ، برنامه ها و فایلها بک آپ بگیرد. اگر سیستم شما خراب شود یا با ویروس یا بدافزار آسیب ببیند ، بازیابی Bare-metal (BMR) به بازیابی دستگاه های پشتیبان تهیه شده ویندوز در همان سخت افزار مشابه یا متفاوت کمک می کند. همچنین می توانید از Vembu ImageBackup برای انتقال سرورهای ویندوز و محیطهای کاری از محیط فیزیکی به محیط VMware یا Hyper-V (P2V) استفاده کنید.

 • بازیابی سریع VM برای اطمینان از استمرار تجارت
 • بازیابی فوری سطح فایل برای پشتیبان گیری از ویندوز سرور
 • درایور CBT برای تهیه پشتیبان های افزایشی با کارایی بالا
 • VembuHIVE ، یک سیستم فایل داخلی برای ذخیره سازی پشتیبان کارآمد
 • پشتیبان گیری از ویندوز سرورهای با pass-through disks
 • پشتیبانی از دیسک های MBR و GPT بیشتر از 2TB
 • فن آوری آگاه از برنامه (Application-aware technology ) کاربردی برای تهیه نسخه پشتیبان از نرم افزار سازگار
 • تأیید پشتیبان گیری خودکار
 • سیاستهای نگهداری انعطاف پذیر و قابل تنظیم
 • Bare-metal Recovery by using Vembu Recovery CD

پشتیبان گیری Iperius

پشتیبان گیری Iperius به شما امکان می دهد یک نوع پشتیبان بسیار قدرتمند و مهم، یعنی نسخه پشتیبان تصویر درایو تهیه کنید.

با استفاده از این نوع نسخه پشتیبان ، می توانید بدون نیاز به نصب مجدد سیستم عامل یا برنامه ها ، در چند دقیقه تصویری از کل دیسک ایجاد کرده و کامپیوتر یا سرور خود را در چند دقیقه بازیابی کنید.

امکانات:

کلونینگ دیسک (Disk cloning)

درایو تصویر سازگار با Windows Backup

تصویر درایو Iperius: hard drive cloning, P2V, بازیابی فوری

ایجاد دیسک ریکاوری (محیط بازیابی Iperius®)

بارگذاری خودکار در FTP ، S3 و Cloud

بازیابی پرونده های فردی

بازیابی در سخت افزار متفاوت (HIR)

Bare-metal restore

امکان نگهداری چندین تصویر دیسک

تهیه نسخه پشتیبان از تصویر Windows: تهیه  نسخه پشتیبان افزایشی (block-level backup)

می توانید تصویر را مستقیماً بر روی شبکه حتی در دستگاه های NAS بکشید

نرم افزار پشتیبان گیری Altaro

تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی سرورهای فیزیکی با پشتیبان گیری از سرورهای فیزیکی Altaro. از سرورهای فیزیکی خود نسخه پشتیبان تهیه کرده و آنها را در یک محیط مجازی بازیابی کنید. (به عنوان یک دیسک مجازی یا یک ماشین مجازی که دارای Hyper-V Hyper-V است) . راه حل را روی سرور فیزیکی که مایل به تهیه نسخه پشتیبان است اجرا کنید و برنامه تهیه نسخه پشتیبان خود را ایجاد کنید. آن را از طریق یک کنسول مدیریت محلی کاربر پسند مدیریت کنید.

 • تهیه نسخه پشتیبان از سرورهای فیزیکی – از طریق این نرم افزار رایگان فیزیکی به یک راه حل پشتیبان گیری مجازی (P2V) ، می توانید از یک سرور فیزیکی محافظت کرده و محتوا را با فرمت مجازی بازیابی کنید. می توانید از سرورهای فیزیکی که سیستم عامل Windows Server را در یک دیسک محلی ، دیسک قابل جابجایی یا مسیر شبکه اجرا می کنند ، تهیه کنید.
 • برنامه تهیه نسخه پشتیبان – با توجه به نیاز خود ، یک یا چند برنامه پشتیبان تنظیم کنید.
 • بازیابی نسخه پشتیبان خود – بازیابی سریع و آسان سرورهای پشتیبان به عنوان یک ماشین مجازی (VM) در Hyper-V host یا دیسک های مجازی (VHDX) بسیار سریع و آسان است.