معرفی و بررسی اجمالی HPE Ethernet 10GBASE-T

معرفی و بررسی اجمالی HPE Ethernet 10GBASE-T

بررسی اجمالیHPE Ethernet 10GBASE-T

در این مقاله به معرفی و بررسی اجمالی آداپتورهای HPE Ethernet 10GBASE-T می پردازیم. این آداپتورهای شبکه برای محاسبات با کارایی بالا ، مجازی سازی سرور ، امنیت ، تثبیت سرور و سایر برنامه هایی که نیاز به بالاترین توان دارند ایده آل هستند.

اطلاعات پلتفرم

مدل ها

  • HPE Ethernet 10Gb 2-port 530T Adapter PN:656596-B21
  • HPE FlexFabric 10Gb 2-port 533FLR-T Adapter PN:700759-B21
  • HPE Ethernet 10Gb 2-port 535FLR-T Adapter PN:817721-B21
  • HPE Ethernet 10Gb 2-port 535T Adapter PN:813661-B21
  • HPE FlexFabric 10Gb 4-port 536FLR-T Adapter PN:764302-B21
  • HPE Ethernet 10Gb 2-port 562FLR-T Adapter PN:817745-B21
  • HPE Ethernet 10Gb 2-port 562T Adapter PN:817738-B21
  • HPE Ethernet 10Gb 2-port 521T Adapter PN:867707-B21

جدول پشتیبانی سرورها HPE Ethernet 10GBASE-T

در جداول زیرسرورهایی که آداپتورهای HPE Ethernet 10GBASE-T را پشتیبانی میکند. ذکر شده است.

ویژگی های استاندارد HPE Ethernet 10GBASE-T

802.1Q VLANs

پروتکل IEEE 802.1Q شبکه محلی مجازی (VLAN) اجازه می دهد تا هر پورت فیزیکی آداپتور برای تقسیم شبکه اضافه شده و امنیت و عملکرد پیشرفته در چندین NIC مجازی جدا شود. VLAN ها با جدا کردن ترافیک بین کاربران ، امنیت را افزایش می دهند. محدود کردن ترافیک پخش شده در همان دامنه VLAN نیز باعث بهبود عملکرد می شود.

Active Health System

پشتیبانی از HPE Active Health System – نظارت و ثبت تغییرات در سخت افزار و پیکربندی سرور را قادر می سازد تا مشتریان اطلاعات دقیقی داشته باشند که در تشخیص مشکلات و ارائه سریع راه حل در هنگام خرابی سرور کمک می کند.

Audit Logs

تصدیق ورود به سیستم (Audit Logs) یک قابلیت قانونی است که با ضبط تغییرات در ورودهای سیستم استاندارد ، قابلیت ردیابی در به روزرسانی های firmware معتبر را فراهم می آورد.

Authenticated Updates

به روزرسانی های احراز هویت ، کلیدهای رمزنگاری را بر روی NIC (برای تأیید هویت HW) به منظور محافظت از داده های کاربر و پیکربندی از دسترسی غیر مجاز و تأیید firmware امضا شده دیجیتالی (digitally signed firmware) ، به همراه می آورد.

Auto-negotiation

سرعت دستگاهی را که به آن وصل شده است به طور خودکار تشخیص می دهد. همچنین بسته به حالت duplex سوئیچ ، هاب یا روتر متصل به آداپتور ، به طور خودکار half یا full duplex را پیکربندی می کند.

Checksum & Segmentation Offload

به طور معمول ، TCP Checksum توسط پشته پروتکل محاسبه می شود. Segmentation Offload روشی برای افزایش توان خروجی از اتصالات شبکه با پهنای باند بالا با کاهش سربار CPU است. این تکنیک همچنین هنگام اعمال TCP یا بارگذاری تقسیم بندی عمومی (GSO) به اضافه بار تقسیم((TCP (TCP segmentation offload (TSO) نامیده می شود.

Configuration Utilities

آداپتور با مجموعه ای از ابزارهای پیکربندی متناسب با سیستم عامل ارسال می شود که به کاربر این امکان را می دهد تا تشخیص اولیه و پیکربندی adapter teamin را فعال کند. این شامل یک رابط کاربری گرافیکی تیمی ثبت شده برای سیستم عامل های Microsoft Windows است. علاوه بر این ، پشتیبانی از نصب های نوشته شده تیم ها در یک محیط Microsoft Windows امکان نصب بدون نظارت سیستم عامل را فراهم می کند.

Device-level Firewall

فایروال سطح دستگاه ، دسترسی بدون کنترل به حافظه یا ذخیره را مسدود می کند. این تضمین می کند که داده های firmware و پیکربندی دستگاه فقط توسط نمایندگان مجاز قابل دسترسی هستند.

DMA Coalescing

این آداپتورها DMA Coalescing را پشتیبانی می کنند ، بسته های داده ورودی و وقفه های مرتبط با این فراخوان های DMA بطور هوشمند دسته بندی می شوند تا دستگاه های سیستم را در حالت های states نگه دارند.

DPDK

DPDK با بهره مندی از شتاب پردازش بسته ها و استفاده در استقرار NFV.

(Fibre Channel over Ethernet (FCoE

عملکرد استاندارد صنعتی  NIC را با یک کانال فیبر ثابت شده در صنعت ترکیب می کند تا ترافیک بیش از یک شبکه اترنت بدون ضرر را یکپارچه کند.

HPE Sea of Sensors3D

پشتیبانی از دریایی ازسنسورهای HPE که مجموعه ای از 32 سنسور است که به طور خودکار فعالیت حرارتی – گرما – را در سرور مشاهده (ردیابی) می کند. هنگامی که درجه حرارت بیش از حد بالا می رود ، سنسورها می توانند فن ها را وارد عمل کرده و تنظیمات دیگری را برای کاهش مصرف انرژی انجام دهند. یک پیشرفت قابل توجه در توانایی نهفته است که افزایش سرعت فن را فقط در بخشی از سیستم که در حال افزایش دما است، به جای شش فن موجود در unison را اعمال میکند، که باعث کاهش میزان انرژی مورد استفاده برای خنک کننده می شود.

HW Root of Trust

Root of Trust یک زنجیره اعتماد برای تأیید اعتبار به روزرسانی ها را از طریق اعتبار امضا به firmware فراهم می کند. این کار نصب firmware خراب را مسدود می کند و تضمین می کند که firmware اجرایی مرود اعتماد است.

Interrupt Coalescing

interrupt coalescing یا (interrupt moderation) چندین بسته را گروه بندی می کند ، در نتیجه تعداد وقفه های ارسال شده به میزبان را کاهش می دهد. این فرآیند کارایی میزبان را بهینه می کند و CPU را برای سایر وظایف در دسترس قرار می دهد.

IPv6

IPv6 از آدرس دهی 128 بیتی استفاده می کند که امکان استفاده دستگاه ها و کاربران بیشتری در اینترنت را فراهم می کند. IPv4 از آدرس دهی 32 بیتی پشتیبانی می کند.

iWARP RDMA

ارائه RDMA را در بالای پروتکل فراگیر TCP / IP . iWARP RDMA روی لایه های شبکه استاندارد و حمل و نقل اجرا می شود و با تمام زیرساخت های شبکه اترنت کار می کند. TCP کنترل جریان و مدیریت ازدحام را فراهم می کند و نیازی به شبکه اترنت lossless  بدون ضرر ندارد. iWARP یک اجرای RDMA بسیار روتین و مقیاس پذیر است.

Jumbo Frames

Jumbo Frames (همچنین به عنوان فریم های توسعه یافته نیز شناخته می شوند) در هنگام اجرای ترافیک اترنت I / O، حداکثر 9،600 بایت (KB) (انتقال) را مجاز می کنند. این بیش از پنج برابر اندازه یک فریم اترنت استاندارد 1500 بایت است. با Jumbo Frames، شبکه ها می توانند به عملکرد بالاتر و استفاده بیشتر از CPU دست یابند. این ویژگی ها به ویژه برای انتقال داده ها و عملیات پشتیبان tape مفید است.

LED Indicators

نشانگرهای LED برای عیب یابی آسان ، یکپارچگی لینک و فعالیت شبکه را نشان می دهند

Load Balancing

(Transmit Load Balancing (TLB و (Switch-assisted Load Balancing (SLB دو ویژگی پیشرفته هستند که مشتریان می توانند از آنها برای ساختن یک کانال بزرگتر برای بهبود پهنای باند شبکه استفاده کنند. این تکنیک های port-bonding به کاربران امکان می دهد تا حداکثر چهار آداپتور HPE 361T دو پورت (در کل 8 پورت) را در یک سرور HPE ProLiant نصب کرده و توان آنها را البته در تئوری تا حداکثر 16 گیگابیت در ثانیه انتقال full-duplex جمع کند.

(Message Signaled Interrupt (MSI-X

Message Signaled Interrupt مزایای عملکرد را برای سرورهای چند هسته ای بواسطه load balancing وقفه ها بین CPU / هسته فراهم می کند.

Network Adapter Teaming

NIC teaming به مدیران IT کمک می کند تا تحمل خطای شبکه و افزایش پهنای باند شبکه را افزایش دهند ، تیم آداپتورها می توانند به عنوان یک آداپتور مجازی واحد ، با هم همکاری کنند و با پشتیبانی از چندین نوع مختلف teaming ، مدیران سرور IT قادر به بهینه سازی در دسترس بودن ، بهبود عملکرد و کاهش هزینه ها هستند.

(Network Fault Tolerance (NFT

تحمل خطای شبکه ، که گاهی اوقات به عنوان ” failover” یا “NIC Redundancy” نامیده می شود ، امکان نصب چند آداپتوربرای سرور را نیز فراهم می آورد تا بتواند به وسیله دستگاه آداپتور اضافی (redundant) برای بهبود در دسترس بودن ، از دستگاه فعال پشتیبان تهیه کند. ابزار تیمی Hewlett Packard Enterprise همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا تعیین کنند که در صورت درست شدن و تعویض آداپتور خراب ، آداپتور اصلی عملکرد خود را به عنوان اتصال شبکه اصلی از سر می گیرد.

(Network Partitioning (NPAR

پارتیشن بندی شبکه (NPAR) به مدیران اجازه می دهد تا یک درگاه 10 گیگابایتی را به عنوان چهار پارتیشن مجزا یا توابع فیزیکی پیکربندی کنند. هر عملکرد PCI با یک NIC مجازی متفاوت همراه است. برای سیستم عامل و شبکه ، هر عملکرد فیزیکی به عنوان یک پورت جداگانه HPE Ethernet 10GBASE-T ظاهر می شود.

Optimized for Virtualization

پشتیبانی از مجازی سازی I / O برای VMware NetQueue و Microsoft VMQ به رفع نیازهای عملکرد بارهای کاری مجازی ادغام شده کمک می کند.

(Preboot eXrection Environment (PXE

پشتیبانی از PXE امکان استقرار خودکار منابع محاسباتی را از راه دور از هر نقطه فراهم می کند. این اجازه می دهد تا یک سرور جدید یا موجود از طریق یک سرور مدیریت / استقرار در یک مکان دیگر در شبکه، از طریق شبکه بوت شود و نرم افزار ، از جمله سیستم عامل را دانلود کند.

علاوه بر این ، PXE توزیع نرم افزار غیرمتمرکز و عیب یابی و تعمیر از راه دور را قادر می سازد.

(Precision Time Protocol (IEEE 1588 PTP

هماهنگ سازی ساعت های سیستم در سراسر شبکه ، دستیابی به دقت ساعت در محدوده زیر میکروثانیه، آن را برای سیستم های اندازه گیری و کنترل مناسب می کند.

RDMA

دسترسی به حافظه مستقیم از راه دور (Remote Direct memory Access (RDMA)) یک مکانیسم انتقال سریع I / O است که اجازه می دهد تا داده ها به طور مستقیم از حافظه کاربر سرور منبع به حافظه کاربر سرور مقصد با عبور از هسته سیستم عامل (OS) منتقل شوند. از آنجا که انتقال داده RDMA توسط موتور DMA بر روی پردازنده شبکه آداپتور انجام می شود ، از CPU برای حرکت داده استفاده نمی شود و آن را برای انجام سایر کارها مانند میزبانی بارهای کاری مجازی بیشتر (افزایش تراکم VM) آزاد می کند. پروتکل های RDMA شامل RoCEv1 ، RoCEv2 و iWARP هستند. این پروتکل ها تأخیر کلی را برای ارائه عملکرد شتابدهنده برنامه هایی مانند Microsoft Hyper-V Live Migration ، Microsoft SQL و Microsoft SharePoint با SMB Direct کاهش می دهد.

(Receive Flow Steering (RFS

شتاب گیرنده (Receive Flow Steering (RFS بهره وری پردازش را با هدایت بسته های دریافتی به هسته CPU که برنامه ای را اجرا می کند که از آن بسته ها استفاده می کند ، بهبود می بخشد. هماهنگی پردازش I / O با هسته CPU که برنامه را اجرا می کند ، راندمان حافظه نهان ، استفاده از CPU ، توان و تأخیر را بهبود می بخشد.

(Receive Side Scaling (RSS

RSS تنگنای (bottleneck) تک پردازنده را با اجازه دادن بار شبکه جانبی دریافت کننده از یک آداپتور شبکه که در چندین پردازنده به اشتراک گذاشته، حل می کند. RSS پردازش دریافت دریافت بسته را با تعداد پردازنده های موجود مقیاس می کند.

Sanitization

(Sanitization (Secure Error Data Erase داده های کاربر و پیکربندی را بر روی HPE Ethernet 10GBASE-T غیرقابل بازگشت تحویل می دهد به طوری که کارت شبکه ها می توانند با خیال راحت تغییر کاربری داده و یا دور انداخته شوند.

Secure Boot

Secure Boot از سیستم محافظت می کند و اطمینان می دهد که هیچ درایور جعلی در هنگام راه اندازی اجرا نمی شود.

Server Integration

این آداپتور یک راه حل معتبر ، آزمایش شده و واجد شرایط است که برای سرورهای HPE ProLiant بهینه شده است. Hewlett Packard Enterprise، طیف گسترده ای از درایورهای اصلی سیستم عامل را با مجموعه کاملی از برنامه های مدیریتی سازمانی مبتنی بر وب از جمله HPE Intelligent Provisioning و HPE Systems Insight Manager که مدیریت شبکه را ساده می کند ، تأیید می کند. این روش یک راه حل شبکه قوی تر و مطمئن تر نسبت به پیشنهادات سایر فروشندگان ارائه می دهد و تنها یک ارتباط را هم برای سرورها و هم برای آداپتورهای شبکه آنها در اختیار کاربران قرار می دهد.

Single-Root I/O Virtualization

(Single-Root I/O Virtualization (SR-IOV مکانیزمی را برای دور زدن کنار گذاشتن hypervisor سیستم میزبان در محیط های مجازی فراهم می کند که عملکرد واقعی و کارایی سرور را تقریبا ارائه می دهند. SR-IOV مکانیسم ایجاد چندین (Virtual Function (VF برای به اشتراک گذاری منابع یک PCIe را فراهم می کند. این دستگاه دارای SR-IOV است و به پشتیبانی  BIOS سرور، کنترلر firmware و پشتیبانی از سیستم عامل نیاز دارد.

TCP/UDP/IP

تکنیک های بارگیری TCP / IP از جمله: (TCP / IP ، UDP offload checksum (TCO که TCP و IP checksum offloading را از CPU به آداپتور شبکه HPE Ethernet 10GBASE-T منتقل می کند. (Large send offload (LSO یا (TCP segmentation offload (TSO اجازه می دهد تا بخش بندی TCP توسط آداپتور به جای پردازنده کنترل شود.

Tunnel Offload

تأثیر شبکه همپوشان (overlay) روی عملکرد میزبان با پشتیبانی از بارگذاری تونل برای VXLAN ، NVGRE و GENEVE را به حداقل برسانید. با بارگذاری پردازش بسته ها به آداپتورها ، مشتریان می توانند از شبکه های همپوشانی برای افزایش انعطاف پذیری حرکتخ  VM و شبکه های پوششی مجازی با حداقل تأثیر بر عملکرد استفاده کنند. HPE Tunnel Offloading باعث افزایش توان I / O ، کاهش مصرف CPU و کاهش مصرف انرژی می شود. Tunnel Offload از راه حل های VXLAN VMware ، راه حل های NVGRE مایکروسافت و راه حل های Generic Network Virtualization Encapsulation GENEVE پشتیبانی می کند.

(VMware NetQueue and Microsoft Virtual Machine Queue (VMQ)

VMware NetQueue یک فناوری است که به طور قابل توجهی عملکرد آداپتور شبکه اترنت 10Gigabit  را در محیط های مجازی بهبود می بخشد. (Windows Hyper-V VMQ (VMQ ویژگی ای است که در سرورهای Windows Server 2008 R2 با آداپتورهای اترنت با قابلیت VMQ موجود است. VMQ از فیلتر بسته سخت افزاری برای تحویل داده های بسته از یک شبکه ماشین مجازی خارجی به طور مستقیم به دستگاه های مجازی استفاده می کند ، که باعث کاهش سربار بسته های مسیریابی و کپی کردن آنها از سیستم عامل مدیریت به دستگاه مجازی می شود.

Wake-on-LAN

(Wake-on-LAN (WoL از طریق گذرگاه PCI Express پشتیبانی می کند.سیستمی که از Wake-on-LAN پشتیبانی می کند می تواند در زمان خرابی عادی خود در اختیار مدیر سیستم باشد. هنگامی که ماشین بیدار است، مدیر سیستم می تواند از راه دور دستگاه را کنترل ، بازرسی ، اشکال زدایی یا مدیریت کند.

جدول ویژگی های استاندارد