روش های ایجاد یک NIC Team جدید در کامپیوتر میزبان یا ماشین مجازی

روش های ایجاد یک تیم NIC جدید در کامپیوتر میزبان یا ماشین مجازی

در این مبحث ، شما یک تیم جدید NIC را در رایانه میزبان یا Hyper-V یک ماشین مجازی (VM) در حال اجرا در ویندوز سرور 2016  ایجاد می کنید.

نیازمندی های پیکربندی شبکه

قبل از ایجاد تیم جدید NIC Team ، باید یک میزبان Hyper-V را با دو آداپتور شبکه مستقر کنید که به سوئیچ های مختلف فیزیکی متصل می شوند. همچنین باید آداپتورهای شبکه را با آدرس های IP تنظیم کنید که از همان محدوده آدرس IP هستند.

سوئیچ فیزیکی ، Hyper-V Virtual Switch ، شبکه محلی (LAN) و NIC Teaming برای ایجاد یک NIC Team در یک VM شامل موارد زیر هستند::

 • کامپیوتر در حال اجرا از Hyper-V باید دو یا چند کارت های شبکه داشته باشد.
 • در صورت اتصال آداپتورهای شبکه به چندین سوئیچ فیزیکی ، سوئیچ های فیزیکی باید در همان زیر شبکه Layer 2 باشند.
 • برای ایجاد دو سوئیچ مجازی خارجی Hyper-V باید از Hyper-V Manager یا Windows PowerShell استفاده کنید که هر کدام به یک آداپتور شبکه فیزیکی متصل هستند.
 • ماشین مجازی باید به هر دو سوئیچ های مجازی خارجی که شما ایجاد می کنید متصل باشد .
 • NIC Teaming در ویندوز سرور 2016 از تیم هایی با دو عضو در ماشین مجازی ها پشتیبانی می کند. شما می توانید تیم های بزرگ تری ایجاد کنید ، اما هیچ پشتیبانی وجود ندارد.
 • اگر تیم NIC را در یک VM پیکربندی می کنید ، باید یک حالت Teaming از Switch Independent و یک حالت Load Balancing از Address Hash را انتخاب کنید.

مرحله 1. پیکربندی شبکه های فیزیکی و مجازی تیم NIC

در این روش شما دو Hyper-V Virtual Switche خارجی ایجاد می کنید ، یک ماشین مجازی (VM) را به سوئیچ ها وصل می کنید و سپس اتصالات VM را به سوئیچ ها پیکربندی می کنید.

پیش نیازها

شما باید عضو Administrators یا معادل آن باشید.

ترتیب مراحل

1- در Hyper-V host ، Open Hyper-V Manager را باز کنید و در قسمت Actions ، روی Virtual Switch Manager کلیک کنید.

2-در Virtual Switch Manager اطمینان حاصل کنید که External انتخاب شده است ، و سپس بر روی Create Virtual Switch کلیک کنید.

3- در ویژگی های Switch Virtual ، یک نام را برای سویچ مجازی تایپ کنید و در صورت لزوم یادداشت ها را اضافه کنید.

4- در قسمت Connection type ، در External network ، آداپتور شبکه فیزیکی را که می خواهید سوئیچ مجازی را به آن وصل کنید ، انتخاب کنید.

5- ویژگی های سوئیچ افزوده را برای استقرار خود پیکربندی کنید ، و سپس بر روی OK کلیک کنید.

6- با تکرار مراحل قبلی ، یک سوئیچ مجازی خارجی دوم ایجاد کنید. سوئیچ خارجی دوم را به یک آداپتور شبکه متصل کنید.

7- در Hyper-V Manager ، در زیر Virtual Machines ، روی VM که می خواهید پیکربندی کنید ، راست کلیک کرده و سپس روی Settings کلیک کنید

 کادر گفتگوی Settings مربوط به VM باز می شود.

8- اطمینان حاصل کنید که VM شروع نشده است. اگر شروع شد ، قبل از پیکربندی VM را shutdown  انجام دهید.

9- در قسمت Hardware ، روی Network Adapter کلیک کنید.

10- در قسمت ویژگی های Network Adapter ، یکی از سویچ های مجازی را که در مراحل قبلی ایجاد کرده اید ، انتخاب کنید و سپس بر روی Apply کلیک کنید.

11- در قسمت Hardware ، برای گسترش روی علامت به علاوه (+) در کنار شبکه آداپتور کلیک کنید.

12- برای فعال کردن NIC Teaming با استفاده از رابط کاربری گرافیکی ، روی Advanced Properties کلیک کنید.

نکته:

همچنین می توانید NIC Teaming را با دستور Windows PowerShell فعال کنید:

 • Set-VMNetworkAdapter -VMName <VMname> -AllowTeaming On
 • Dynamic را برای آدرس MAC انتخاب کنید.
 • برای انتخاب Protected network کلیک کنید.
 • برای انتخاب Enable this network adapter to be part of a team in the guest operating system کلیک کنید.
 • OK را کلیک کنید

13- برای افزودن یک آداپتور دوم شبکه ، در Hyper-V Manager ، در Virtual Machines، بر روی همان VM کلیک راست کرده و سپس بر روی Settings کلیک کنید.

کادر گفتگوی Settings مربوط به VM باز می شود.

14- در Add Hardware ، روی Network Adapter کلیک کرده و سپس بر روی Add کلیک کنید.

15- در ویژگی های Network Adapter، سوئیچ مجازی دوم را که در مراحل قبلی ایجاد کرده اید را انتخاب کنید و سپس بر روی Apply کلیک کنید.

16- در Hardware ، برای گسترش علامت به علاوه (+) در کنار شبکه آداپتور کلیک کنید.

17- روی Advanced Features کلیک کنید ، به سمت NIC Teaming پایین بروید ، و کلیک کنید تا گزینه Enable this network adapter to be part of a team in the guest operating system

18- OK را کلیک کنید

اکنون شبکه فیزیکی و مجازی شما پیکربندی شده است. می توانید برای ایجاد یک گرو ه جدید NIC اقدام کنید.

مرحله 2. یک تیم NIC جدید ایجاد کنید

هنگامی که یک تیم NIC جدید ایجاد می کنید ، باید خصوصیات NIC Team را پیکربندی کنید:

 • نام تیم
 • آداپتورهای عضو
 • Teaming mode
 • Load balancing mode
 • آداپتور آماده به کار

همچنین می توانید رابط اختیاری تیم اصلی را به صورت اختیاری پیکربندی کنید و شماره LAN مجازی (VLAN) را پیکربندی کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این تنظیمات ، به تنظیمات NIC Teaming مراجعه کنید.

پیش نیازها

شما باید عضو Administrators یا معادل آن باشید.

ترتیب مراحل

1- در Server Manager ، روی Local Server کلیک کنید.

2- در صفحه Properties ، در ستون اول ، NIC Teaming را پیدا کرده و سپس روی پیوند Disabled کلیک کنید.

کادر گفتگوی NIC Teaming باز می شود.

3- در Adapters and Interfaces ، یک یا چند آداپتور شبکه را که می خواهید به یک تیم NIC اضافه کنید ، انتخاب کنید.

4- روی TASKS کلیک کنید ، و روی Add to New Team کلیک کنید.

کادر گفتگوی New team باز میشود، آداپتورهای شبکه و اعضای تیم را نمایش می دهد.

5- در Team name ، یک نام برای تیم جدید NIC تایپ کنید و سپس بر روی Additional properties کلیک کنید.

6- در Additional properties ، مقادیر را مورد نظر را انتخاب کنید:

 • Teaming mode. گزینه های حالت Teaming عبارتند از Switch Independent و Switch Dependent. حالت Switch Dependent شامل Static Teaming و Link Aggregation Control Protocol (LACP) می باشد.

Switch Independent. با حالت Switch Independent ، سوئیچ یا سوئیچ هایی که اعضای تیم NIC به آنها متصل هستند از حضور تیم NIC بی اطلاع هستند و نحوه توزیع ترافیک شبکه را برای اعضای تیم NIC تعیین نمی کنند – درعوض ، تیم NIC ترافیک شبکه ورودی را در بین اعضای تیم NIC توزیع می کنند.

Switch Dependent. با حالت های Switch Dependent ، سوئیچی که اعضای تیم NIC به آن متصل هستند ، نحوه توزیع ترافیک شبکه ورودی به اعضای تیم NIC را تعیین می کند. سوئیچ استقلال کامل برای تعیین نحوه توزیع ترافیک شبکه در بین اعضای تیم NIC دارد..

Static Teaming

شما را ملزم می کند که سوئیچ و میزبان را به صورت دستی پیکربندی کنید تا مشخص کنید کدام لینک ها تیم را تشکیل می دهند. از آنجا که این یک راه حل پیکربندی شده استاتیک است ، هیچ پروتکل دیگری برای کمک به سوئیچ و میزبان برای شناسایی کابل های نادرست متصل یا سایر خطاهایی که می تواند باعث fail شدن تیم شود وجود ندارد. این حالت معمولاً توسط سوئیچ های server-class پشتیبانی می شود.

Link Aggregation Control Protocol =LACP

بر خلاف Static Teaming ، حالت LACP Teaming بطور پویا لینک هایی را که بین میزبان و سوئیچ متصل است شناسایی می کند. این اتصال پویا امکان ایجاد خودکار یک تیم و در تئوری اما به ندرت در عمل ، گسترش و کاهش (تقلیل) یک تیم را به سادگی با انتقال یا دریافت بسته های LACP از peer entity  نهاد های همکاریا نهاد همسالان فراهم می کند. همه سوئیچ های server-class از LACP پشتیبانی می کنند و همه آنها به اپراتور شبکه نیاز دارند تا LACP را به صورت مدیریتی در پورت سوئیچ فعال کند. هنگامی که یک حالت Teaming را از LACP پیکربندی می کنید ، NIC Teaming همیشه در حالت LACP’s Active عمل می کند. به طور پیش فرض ، NIC Teaming از یک تایمر کوتاه (3 ثانیه) استفاده می کند ، اما می توانید یک تایمر بلند (90 ثانیه) را با Set-NetLbfoTeam پیکربندی کنید.

 • Load balancing mode. گزینه های توزیع بار حالت Loading Balancing عبارتند از Address Hash ، Hyper-V Port و Dynamic.

Address Hash. با استفاده از ddress Hash ، این حالت بر اساس مؤلفه های آدرس بسته ، یک ترکیب (Hash) ایجاد می کند که سپس به یکی از آداپتورهای موجود اختصاص می یابد. معمولاً این مکانیزم به تنهایی برای ایجاد تعادل مناسب در بین آداپتورهای موجود کافی است.

Hyper-V Port. با استفاده از Hyper-V Port ، تیمهای NIC پیکربندی شده در میزبان های Hyper-V آدرسهای MAC مستقل به VMها می دهند. آدرس MACهای VMها یا VM متصل شده به سوئیچ Hyper-V ، می تواند برای تقسیم ترافیک شبکه بین اعضای تیم NIC استفاده شود. شما نمی توانید تیم های NIC را که در VM ها ایجاد می کنید با حالت Hyper-V Port load balancing تنظیم کنید. در عوض ، از حالت Address Hash استفاده کنید.

Dynamic. با Dynamic ، بارهای خروجی بر اساس یک ترکیب (Hash) از درگاههای TCP و آدرسهای IP توزیع می شود. حالت پویا همچنین بارها را در زمان واقعی تغییر می دهد به طوری که یک جریان خروجی معین ممکن است بین اعضای تیم به جلو و عقب حرکت کند. از سوی دیگر بارهای ورودی به همان روش Hyper-V Port توزیع می شوند. به طور خلاصه ، حالت Dynamic از بهترین جنبه های آدرس Hash و Port Hyper-V بهره می برد و بالاترین حالت load balancing است.

 • standby adapter. گزینه های Standby Adapter، None (all adapters Active) یا انتخاب شما از یک آداپتور شبکه خاص در تیم NIC است که به عنوان Standby adapter عمل می کند.

نکته:

اگر تیم NIC را در یک ماشین مجازی (VM) پیکربندی می کنید ، باید یک Teaming mode از  Switch Independent و یک Load balancing mode از Address Hash را انتخاب کنید.

اگر می خواهید نام رابط تیم اصلی را پیکربندی کنید یا یک شماره VLAN را به تیم NIC اختصاص دهید ، روی لینک سمت راست Primary team interface کلیک کنید.

کادر گفتگوی New team interface باز می شود.

8- بسته به نیاز خود یکی از موارد زیر را انجام دهید:

 • نام رابط NIC ارائه دهید.
 • عضویت در VLAN را پیکربندی کنید: روی Specific VLAN کلیک کنید و اطلاعات VLAN را تایپ کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید این تیم NIC را به VLAN حسابداری شماره 44 اضافه کنید ، Type Accounting 44 – VLAN تایپ کنید.

9- OK را کلیک کنید

اکنون شما یک تیم جدید NIC را در رایانه میزبان یا VM ایجاد کرده اید.