خاموش شدن ناگهانی سرور HP

خاموش شدن ناگهانی سرور HP

خاموش شدن ناگهانی سرور HP بعضی اوقات حتی ممکن است سرورهای لینوکس خطایی غیرقابل بازگشت را داشته باشند که به نوبه خود ممکن است باعث توقف سیستم یا ریست شدن سرور شود. دلایل عمده چنین خطاهایی معمولاً مربوط به نرم افزارهای نادرست یا پیکربندی اشتباه است ، اما عیب یابی برای مقصر واقعی ممکن است همیشه آسان نباشد. به شرح زیر چند گام ساده است که شما باید برای بازیابی هرگونه خدمات و محدود کردن دلیل قطع آن طی کنید.

سرور را دوباره اجرا کنید

هنگامی که سرویس وب شما دیگر پاسخ نمی دهد و شما نمی توانید از طریق SSH به سرور خود متصل شوید ، ممکن است سیستم شما با خطایی مواجه شود که نتواند آن را برطرف کند و برای جلوگیری از آسیب بیشتر مجبور به خاموش شدن شد. در این نوع شرایط ، اولین قدم شما باید به صفحه UpCloud control panel خود وارد شوید و وضعیت سرور را بررسی کنید.

رنگ نشانگر در ابتدای هر خط سرور وضعیتی را نشان می دهد که سرور شما در آن قرار دارد. سبز به این معنی است که سرور در حال کار است ، هنگام خاموش شدن سرور قرمز نشان داده می شود ، و رنگ زرد یک حالت نگهداری است ، به عنوان مثال ، وقتی که سرور در حال پردازش نیرو یا پایین است. برای اطلاعات بیشتر روی جزئیات سرور خود کلیک کنید تا در تنظیمات Server بروید.

اگر به نظر می رسد سرور شما خاموش است ، روی گزینه Start در گزینه های Management Server کلیک کنید تا آن را فعال کنید.

مشکلات احتمای را بررسی مجدد نمایید

پس از روشن شدن دوباره سرور شما ، و وضعیت سبز نشان داده شود ، یا اگر سرور از قبل روشن بود ، سعی کنید با استفاده از مرورگر کنسول به آن متصل شوید ، به تب Console بروید و بر روی Open the console connection کلیک کنید.

وقتی کنسول متصل شد ، اگر از login dialogue به سرور خود استقبال می کنید ، می توانید از کنسول استفاده کنید یا با روش مورد نظر خود متصل شوید. معمولاً ، اتصال SSH پس از ورود به سیستم از طریق کنسول یک بار دیگر امکان پذیر است ، حتی اگر درست بعد از راه اندازی مجدد سرور کار نکند.

اگر اولین اتصال کنسول شما را در صفحه ورود به سیستم قرار ندهد ، اما در عوض چیزی کاملاً متفاوت را نشان می دهد ، ممکن است در عیب یابی بعدی گرفتن تصویر صفحه نمایش کنسول قبل از شروع مجدد سرور مفید باشد.

گزارش های مربوط به علت احتمالی را بررسی کنید

در هنگامی که سرور شما در حال کار و راه اندازی است ، باید گزارش ها را مطابق معمول برای هر نشانه ای در مورد آنچه می تواند باعث شود از کار افتادن سیستم شروع شود ، بررسی کنید. با نگاه کردن به زمان خاموش شدن سیستم ، شروع کنید.

یک دستور مفید برای این مورد بصورت زیر است:

  • خط چاپ زمان جدیدترین خاموش شدن را نشان می دهد.

  • مانند نمونه چاپ بالا ، این سیستم آخرین بار در تاریخ 24 ژوئیه در ساعت 12:41 خاموش شد. قسمت دوم بازه زمانی زمان روشن شدن سیستم را دوباره تخمین می زند و آخرین بار در () براکت ها خرابی را شمارش می کند.

برای آخرین گزینه فرمان دیگر برای یافتن زمان شروع مجدد سرور ، از دستور بعدی استفاده کنید.

  • نمونه ای از خروجی این فرمان همانطور که در زیر نشان داده شده بسیار شبیه به خاموش شدن نسخه با تفاوت های جزئی در time stamp meanings می باشد.

  • این چاپ نشان می دهد که آخرین بار سیستم در تاریخ 24 ژوئیه در ساعت 12:52 آغاز شده است ، قسمت دوم نشان می دهد که آخرین ورود به روز چه زمان انجام شده است ، و آخرین بار زمان بروزرسانی سیستم را می گوید که آخرین نسخه به روز رسانی شده است.

بسته به دلیل خاموش یا راه اندازی مجدد سیستم ، سطوح مختلف log های مربوط ممکن است ناقص باشند ، زیرا این خطا ممکن است باعث شده باشد که خدمات مسئول نوشتن گزارش ها از کار بیفتند. این مهم است که هنگام بررسی logs به خاطر بسپارید ، زیرا ممکن است همه موارد منتهی به خاموش شدن سیستم را ثبت نکرده باشند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که می توانید به اندازه کافی به سوابق خود برگردید تا بتوانید چیزهای مرتبط را پیدا کنید. این معمولاً 10 تا 20 دقیقه قبل از خاموش شدن است.

یک راه خوب برای شروع عیب یابی با logs مربوط به جستجو در تمام logs مربوط به طور همزمان ، استفاده از این دستور مفید است.

  • گزارشهای (logs) مهم برای جستجوی آنها، syslog ، پیام ها و dmesg است.

ابزار خط فرمان “grep” در فیلتر log های مربوط قدرتمند است ، و ممکن است بخواهید جستجو را در فایل های خاص محدود کنید، یا کلمات کلیدی مختلف را برای جستجو امتحان کنید.

در اینجا توضیح سریع در مورد پارامترهای مورد استفاده در جستجوی مثال ما وجود دارد:

-E اجازه می دهد تا از عبارات گسترده مانند چندین کلمه مختلف که توسط | جدا شده اند استفاده شود همانطور که در اینجا استفاده می شود ، -i به grep می گوید موارد بزرگ و پایین را نادیده بگیرد ، و در نهایت -r جستجو را به صورت بازگشتی به شما امکان می دهد از همه پرونده های موجود در پوشه مشخص شده جستجو کنید.