بررسی اجمالی HPE Converged Network Adapters

بررسی اجمالی HPE Converged Network Adapters

آداپتورهای شبکه همگرا (HPE Converged Network Adapters (CAN آداپتورهای پورت دوگانه هستند که اتصال اترنت، iSCSI و Fibre Channel را بیش از 10GbE / 25GbE با استفاده از هردو کانال فیبر بر روی اترنت (FCoE) و *Converged Enhanced Ethernet (CEE فراهم می کنند. HPE CNA با ادغام اترنت، iSCSI و Fibre Channel روی یک آداپتور شبکه همگرا، تعداد آداپتورهای جداگانه و کابل های مورد نیاز دیتاسنتر شما را کاهش می دهد و همچنین ضمن حفظ زیرساخت های موجود اترنت و کانال فیبر، هزینه های عملیاتی، برق و خنک کننده را کاهش می دهد. HPE Converged Network Adapters به طور کامل با سوئیچ های (HPE Top of Rack (ToR و (End of Row (EoR مورد آزمایش قرار گرفته است تا از یک راه حل بهینه FCoE برای دیتاسنتر شما اطمینان حاصل کند.

ویژگی ها و مزایای اصلی

10G BASE-T

در دسترس بودن با اتصال 10G BASE-T با استفاده از اتصالات RJ45 برای کابل های CAT6A یا CAT7، با حذف نیاز به SFP+ optics باعث کاهش هزینه های اجرای آن می شود.

Converged Infrastructure

  • اترنت ، iSCSI و Fibre Channel در یک آداپتور
  • ترکیب قابلیت های NIC (اترنت)، iSCSI و کانال فیبر را بر روی یک آداپتور شبکه همگرا باعث کاهش تعداد آداپتورها و کابل ها و کاهش هزینه های دستیابی و عملیاتی می شود.

Jumbo Frames

پشتیبانی از فریم های جامبو (که به عنوان فریم های توسعه یافته نیز شناخته می شود)، هنگام اجرای ترافیک اترنت I/O، مجاز تا انتقال 9byte (KB) واحد (MTU) می باشد. این بیش از 5 برابر اندازه یک فریم اترنت استاندارد 1500 بایت است. با استفاده از فریم های جامبو، شبکه ها می توانند به عملکرد توان عملیاتی بالاتری دست یابند و کارایی CPU را بهبود بخشند. این ویژگی ها به ویژه برای انتقال داده ها و عملیات پشتیبان نوار مفید است.

DPDK

HPE CNA ها از DPDK با بهره مندی از شتاب پردازش بسته ها و استفاده در گسترش (استقرار) NFV پشتیبانی می کند.

TCP/IP Stateless Offloading

بارگذاری (TCP, IP, UDP checksum، Large Send Offload (LSO)، TCP Segmentation Offload (TSO.

این ویژگی ها راندمان میزبان را بهینه می کند و CPU را برای سایر وظایف در اختیار شما قرار می دهد.

Tunnel Offload

HPE Converged Network Adapters ها تأثیر سربارشبکه را روی کارایی میزبان با پشتیبانی tunnel offload برای VXLAN و NVGRE به حداقل می رسانند. با بارگذاری پردازش بسته ها به آداپتورها، مشتریان می توانند از همپوشانی شبکه برای افزایش انعطاف پذیری VM migration و مقیاس شبکه با حداقل تأثیر بر عملکرد استفاده کنند. HPE Tunnel Offloading باعث افزایش توان عملیاتی I/O، کاهش استفاده از CPU و کاهش مصرف انرژی می شود. بارگذاری تونل NVGRE از محیط های سیستم عامل مایکروسافت پشتیبانی می کند و VxLAN از محیط های منتخب VMware و Linux (RHEL و SUSE) پشتیبانی می کند.

NVMe-Ready

سخت افزار CN1300R و CN1200R-T از (NVMe Express (NVMe در حال ظهور بیش از RDMA RoCE ، RoCEv2 و iWARP پشتیبانی می کند.

MSI and MSI-X

قطع سیگنال پیام (Extended) مزایای عملکرد را برای سرورهای چند هسته ای با وقفه های متعادل کننده بار بین CPU / هسته فراهم می کند.

802.1Q VLANs

پروتکل IEEE 802.1Q شبکه محلی مجازی (VLAN) اجازه می دهد تا هر درگاه فیزیکی HPE Converged Network Adapters ها برای تقسیم بندی شبکه اضافه شده و افزایش امنیت و عملکرد به چندین NIC مجازی تفکیک شود. VLAN ها با جدا کردن ترافیک بین کاربران، امنیت را افزایش می دهند. محدود کردن ترافیک پخش شده در همان دامنه VLAN نیز باعث بهبود عملکرد می شود.

(Forward Error Correction (FEC

در پهنای باند 25GbE ، بسته به کابل فیزیکی و نوری مورد استفاده ممکن است FEC مورد نیاز باشد. CN1300R از تنظیمات RS-FEC و FC-FEC در پهنای باند 25Gb پشتیبانی می کند.

Optimized for Virtualization

  • پشتیبانی I / O از مجازی سازی برای VMware NetQueue و Microsoft VMQ به برآورده ساختن نیازهای عملکرد بارهای کاری مجازی تلفیقی(ادغام شده) کمک می کند.
  • سازگار با (Virtualization I / O Single-Root (SR-IcOV، انطباق چندین ماشین مجازی (VM) برای به اشتراک گذاری منابع PCIe منفرد.

Auto Negotiation

نسخه های BASE-T از HPE CNA ها می توانند به صورت خودکار بین اتصالات 1GbE و 10GbE بدون نیاز به مداخله دستی، مذاکره کنند. به طور مشابه، CN1300R از فن آوری به نام (SmartAN (TM برای پیکربندی خودکار پورت آداپتور هنگام اتصال به هر یک از 10GbE یا 25GbE استفاده می کند. هنگام اتصال به 25GbE، تنظیمات پهنای باند و FEC با سوئیچ و نوع کابل مورد استفاده برای اتصال مطابقت دارند.

Checksum & Segmentation Offload

  • به طور معمول، TCP Checksum توسط پشته پروتکل محاسبه می شود. با انتخاب یکی از پارامترهای “Checksum Offload”، می توان checksum را توسط آداپتور محاسبه کرد.
  • Segmentation Offload روشی برای افزایش توان خروجی از اتصالات شبکه پهنای باند بالا با کاهش سربار CPU است. این روش همچنین (TCP segmentation offload (TSO نامیده می شود هنگامی که برای TCP یا (generic segmentation offload (GSO اعمال می شود.

IPv6

IPv6 از آدرس دهی 128 بیتی استفاده می کند که امکان استفاده بیشتر دستگاه ها و کاربران در اینترنت را فراهم می کند. IPv4 از آدرس دهی 32 بیتی پشتیبانی می کند.

RDMA

آداپتورهای CN1200R-T و CN1300R از (Remote Direct Memory Access (RDMA پشتیبانی می کنند که به آداپتور اجازه می دهد CPU را دور بزند و برای دستورات I / O از دسترسی مستقیم به حافظه برخوردار باشد. دور زدن CPU مدت زمان لازم برای پردازش هر دستور I / O را و تأخیر I / O را کاهش می دهد. آداپتورها از پروتکل های iWARP و (RDMA over Converged Ethernet (RoCE پشتیبانی می کنند. iWARP و RoCE / RoCEv2 می توانند همزمان در همان آداپتور اجرا شوند، اما در همان پورت نیستند.

(Receive Side Scaling (RSS

RSS تنگنای تک پردازنده را با اجازه دادن بار شبکه سمت دریافت کننده از یک آداپتور شبکه در چندین پردازنده به اشتراک گذاشته، حل می کند. RSS پردازش دریافت بسته را با تعداد پردازنده های موجود مقیاس می کند.

(Time synchronization implementations (PTP

هماهنگ سازی ساعت های سیستم در سراسر شبکه، دستیابی به دقت ساعت در محدوده زیر میکروثانیه، و آن را برای سیستم های اندازه گیری و کنترل مناسب می کند.

Network Adapter Teaming

پشتیبانی HPE CNA برای اشتراک NIC به مدیران IT کمک می کند تا تحمل خطای شبکه و افزایش پهنای باند شبکه را افزایش دهند. دسته ای از آداپتورها می توانند با یکدیگر به عنوان یک آداپتور مجازی کار کنند.

(Network Partitioning (NPAR

انتخاب HPE Converged Network Adapters هایی که پارتیشت بندی شبکه (NPAR) را برای سرورهای رک مونت پشتیبانی میکند. به مدیران اجازه می دهد تا یک درگاه 10Gb را به عنوان چهار بخش جداگانه یا عملکردهای فیزیکی پیکربندی کنند. هر عملکرد PCI با یک NIC مجازی مختلف در ارتباط است. برای سیستم عامل و شبکه ، هر عملکرد فیزیکی به عنوان یک پورت جداگانه NIC ظاهر می شود.

Reliability

استانداردهای قابلیت اطمینان (Converged Enhanced Ethernet (CEE

بسته های داده Fibre Channel را از (Fibre Channel over Ethernet (FCoE با استفاده از استانداردهای همگرا پیشرفته اترنت Converged Enhanced Ethernet  ارسال می کند و از استانداردهای بالای یکپارچگی داده ها و اترنت بدون ضرر اطمینان می دهد.

فراهم سازی اتصال HPE ProLiant به Storage و شبکه ها

آزمایش قابلیت همکاری قدرتمند

یک راه حل CNA با مارک HPE را ارائه داده است که تحت آزمایش گسترده قابلیت همکاری HPE برای اتصال سرورهای HPE ProLiant به محیط های ذخیره سازی و شبکه قرار دارد.

Flexible Connect

کابلهای مسی اتصال مستقیم یا نوری

  • بین SFP + SR (نوری) یا کابلهای مسی اتصال مستقیم انتخاب کنید و حداکثر انعطاف پذیری را در اتصال به سوئیچ های شبکه همگرا HPE FCoE برقرار کنید.
  • با توجه به مشخصات IEEE 802.3an ، آداپتور 10G BASE-T HPE می تواند از کابل UTP CAT6A (یا بهتر) استفاده کند تا اترنت گیگابیت را بر روی مس ارائه دهد. برای نصب های جدید ، کابل حفاظت شده CAT6A توصیه می شود.

توجه: برای هر آداپتور حداقل دو گیگابایت (2 گیگابایت) حافظه سرور لازم است.

توجه: کابل اتصال مستقیم (Direct Attach Cable (DAC برای محیط های مس یا transceiverهای فیبر و کابل های محیطی فیبر نوری باید به طور جداگانه خریداری شوند.

جزئیات کابل کشی:

  • CAT6A UTP or better twisted-pair
  • 22-26 AWG, 100 @ 1 MHz
  • EIA/TIA 568-B.2-10b
  • CN1300R HPE StoreFabric CN1300R 10/25Gb Dual Port Converged Network Adapter PN:Q0F09A
  • CN1200E HPE StoreFabric CN1200E 10Gb Converged Network Adapter PN:E7Y06A
  • CN1100R HPE StoreFabric CN1100R Dual Port Converged Network Adapter PN:QW990A
  • CN1200R-T HPE StoreFabric CN1200R 10GBASE-T Converged Network Adapter PN:Q0F26A
  • CN1200E-T HPE StoreFabric CN1200E 10GBASE-T Dual Port Converged Network Adapter PN:N3U51A
  • CN1100R-T HPE StoreFabric CN1100R 10GBASE-T Dual Port Converged Network Adapter PN:N3U52A

کابل های مس و ماژول های نوری SFP+ اترنت (SR)

کابل های مس SFP+ Active  برای سوئیچ های شبکه همگرا FCoE سری HPE B

  • HPE 1m B-series Active Copper SFP+ Cable PN:AP818A
  • HPE 3m B-series Active Copper SFP+ Cable PN:AP819A
  • HPE 5m B-series Active Copper SFP+ Cable PN:AP820A

کابل های مس SFP+ برای سوئیچ های شبکه همگرا FCoE سری HPE C

  • HPE StoreFabric C-series 3M Passive Copper SFP+ Cable PN:K2Q21A
  • HPE StoreFabric C-series 5M Passive Copper SFP+ Cable PN:K2Q22A
  • HPE C-series SFP+ to SFP+ Active Copper 7.0m Direct Attach Cable PN:QK701A
  • HPE C-series SFP+ to SFP+ Active Copper 10.0m Direct Attach Cable PN:QK702A

کابل های مس اتصال مستقیم

  • HPE FlexNetwork X240 10G SFP+ to SFP+ 0.65m Direct Attach Copper Cable PN:JD095C
  • HPE FlexNetwork X240 10G SFP+ to SFP+ 1.2m Direct Attach Copper Cable PN:JD096C
  • HPE FlexNetwork X240 10G SFP+ to SFP+ 3m Direct Attach Copper Cable PN:JD097C
  • HPE FlexNetwork X240 10G SFP+ to SFP+ 5m Direct Attach Copper Cable PN:JG081C
  • HPE 25Gb SFP28 to SFP28 1m Direct Attach Copper Cable PN:844474-B21
  • HPE 25Gb SFP28 to SFP28 3m Direct Attach Copper Cable PN:844477-B21
  • HPE 25Gb SFP28 to SFP28 5m Direct Attach Copper Cable PN:844480-B21

ماژول های نوری SFP+ اترنت (SR)

  • HPE BladeSystem c-Class 10Gb SFP+ SR Transceiver PN:455883-B21
  • HPE 25Gb SFP28 SR 100m Transceiver PN:845398-B21

کابل های نوری

کابلهای نوع  Flex Premier Flex OM4

  • HPE Premier Flex LC/LC Multi-mode OM4 2 fiber 1m Cable PN:QK732A
  • HPE Premier Flex LC/LC Multi-mode OM4 2 fiber 2m Cable PN:QK733A
  • HPE Premier Flex LC/LC Multi-mode OM4 2 fiber 5m Cable PN:QK734A
  • HPE Premier Flex LC/LC Multi-mode OM4 2 fiber 15m Cable PN:QK735A
  • HPE Premier Flex LC/LC Multi-mode OM4 2 fiber 30m Cable PN:QK736A
  • HPE Premier Flex LC/LC Multi-mode OM4 2 fiber 50m Cable PN:QK737A

کابل های نوع OM3 LC-LC

  • HPE LC to LC Multi-mode OM3 2-Fiber 0.5m 1-Pack Fiber Optic Cable PN:AJ833A
  • HPE LC to LC Multi-mode OM3 2-Fiber 1.0m 1-Pack Fiber Optic Cable PN:AJ834A
  • HPE LC to LC Multi-mode OM3 2-Fiber 2.0m 1-Pack Fiber Optic Cable PN:AJ835A
  • HPE LC to LC Multi-mode OM3 2-Fiber 5.0m 1-Pack Fiber Optic Cable PN:AJ836A
  • HPE LC to LC Multi-mode OM3 2-Fiber 15.0m 1-Pack Fiber Optic Cable PN:AJ837A
  • HPE LC to LC Multi-mode OM3 2-Fiber 30.0m 1-Pack Fiber Optic Cable PN:AJ838A
  • HPE LC to LC Multi-mode OM3 2-Fiber 50.0m 1-Pack Fiber Optic Cable PN:AJ839A

مدل ها HPE Converged Network Adapters

اتصال کابل 10G BASE-T

اتصال دهنده RJ-45

سیم کشی CAT6A UTP یا جفت پیچ خورده بهتر

فاصله کابل

حداکثر فاصله برای کابل محافظت نشده unshielded) CAT6A، 30) متر (98 فوت) است.

حداکثر فاصله برای کابل محافظت شده shielded) CAT6A، 100) متر (328 فوت) است.

توجه: آداپتور HPE با توجه به مشخصات IEEE 802.3an می تواند از کابل UTP CAT6A (یا بهتر) استفاده کند تا اترنت گیگابیت را از طریق مس ارائه دهد. برای نصب های جدید ، کابل محافظ CAT6A توصیه می شود.

جزئیات کابل کشی:

  • CAT6A UTP or better twisted-pair
  • 22-26 AWG, 100 @ 1 MHz
  • EIA/TIA 568-B.2-10b

مشخصات فنی

HPE Converged Network Adapters

HPE Converged Network Adapters