آشنایی با Hyper-V در ویندوز 10

آشنایی با Hyper-V در ویندوز 10

مجازی سازی Hyper-V محاسبات و فناوری اطلاعات را متحول کرده است

چه شما یک توسعه دهنده نرم افزار باشید ، چه یک IT حرفه ای و یا یک علاقه مند به فناوری، بسیاری از شما نیاز به اجرای چندین سیستم عامل دارید . Hyper-V به شما امکان می دهد چندین سیستم عامل را به عنوان ماشین های مجازی در ویندوز اجرا کنید.

Hyper-V به طور خاص مجازی سازی سخت افزار را ارائه می دهد. یعنی هر ماشین مجازی روی سخت افزار مجازی کار می کند. Hyper-V به شما امکان می دهد هارد دیسک های مجازی ، سوئیچ های مجازی و تعدادی دستگاه مجازی دیگر ایجاد کنید که همه آنها می توانند به ماشینهای مجازی اضافه شوند.

دلایل استفاده از مجازی سازی

مجازی سازی به شما امکان می دهد:

  • نرم افزاری را اجرا کنید که به نسخه های قدیمی تر ویندوز یا سیستم عامل های غیر Windows نیاز داشته باشد.
  • با سایر سیستم عامل ها آزمایش کنید. Hyper-V ایجاد و حذف سیستم عاملهای مختلف را بسیار آسان می کند.
  • تست نرم افزار بر روی چندین سیستم عامل با استفاده از چندین ماشین مجازی. با استفاده از Hyper-V ، می توانید همه آنها را روی یک رایانه شخصی یا رایانه لپ تاپ اجرا کنید.

الزامات سیستم

Hyper-V در نسخه های 64 بیتی Windows 10 Pro ، Enterprise و Education موجود است در صورتی که در نسخه Home موجود نیست. به وسیله ی باز کردن تنظیمات> بروزرسانی و امنیت> فعال سازی از نسخه Windows Windows 10 به Windows 10 Pro ارتقا دهید. بیشتر رایانه ها Hyper-V را اجرا می کنند ، اما هر دستگاه مجازی یک سیستم عامل کاملاً مجزا را اجرا می کند. به طور کلی می توانید یک یا چند ماشین مجازی را بر روی رایانه ای با 4 گیگابایت رم اجرا کنید ، اگرچه برای ماشینهای مجازی اضافی به منابع بیشتری نیاز دارید یا برای نصب و اجرای نرم افزارهایی مانند : بازی ها ، ویرایش ویدیو یا نرم افزار طراحی مهندسی.

سیستم عامل هایی که می توانید در یک ماشین مجازی اجرا کنید

Hyper-V در ویندوز از بسیاری از سیستم عاملهای مختلف در یک ماشین مجازی از جمله نسخه های مختلف لینوکس ، FreeBSD و ویندوز پشتیبانی می کند. به عنوان یک یادآوری ، برای هر سیستم عامل که در VM استفاده می کنید باید license معتبری داشته باشید.

تفاوت های Hyper-V در ویندوز و Hyper-V در ویندوز سرور

برخی از ویژگی ها وجود دارد که Hyper-V در ویندوز متفاوت از آنچه در Hyper-V در حال اجرا در ویندوز سروراست ، کار می کنند.

 ویژگی های Hyper-V فقط در ویندوز سرور موجود است:

  • مهاجرت زنده (Live migration) ماشینهای مجازی از یک host به host دیگر
  • Hyper-V Replica
  • Virtual Fiber Channel
  • شبکه SR-IOV
  • VHDX اشتراک گذاری شده

ویژگی های Hyper-V فقط در ویندوز 10 موجود است:

  • ایجاد کردن سریع و گالری VM
  • شبکه پیش فرض (سوئیچ NAT)

مدل مدیریت حافظه برای Hyper-V در ویندوز متفاوت است. در یک سرور ، حافظه Hyper-V با این فرض که تنها ماشینهای مجازی روی سرور کار می کنند ، مدیریت می شوند. در Hyper-V در ویندوز ، حافظه  memory با این انتظار که اکثر client machines ها علاوه بر اجرای ماشینهای مجازی ، روی host نرم افزار اجرا کنند ، نیز مدیریت می شوند.

محدودیت ها

برنامه هایی که به سخت افزار خاص بستگی دارند در یک ماشین مجازی به خوبی کار نمی کنند.

به عنوان مثال ، بازی ها یا برنامه های کاربردی که نیاز به پردازش با GPU دارند ممکن است به خوبی کار نکنند.

همچنین ، برنامه های کاربردی با تکیه بر تایمرهای زیر 10ms مانند برنامه های مخلوط کردن موسیقی زنده و یا زمانهای دقیق ، می توانند در دستگاه مجازی مشکلی نداشته باشند. علاوه بر این ، اگر Hyper-V را فعال کنید ، آن برنامه های با دقت بالا و حساس به تأخیر، ممکن است دارای مشکلاتی در host شوند.

با این حال ، بر خلاف مهمان ها ، سیستم عامل میزبان از آن جهت که دسترسی مستقیم به تمام سخت افزارها دارد از ویژگی خاصی برخوردار است ، بدین معنی که برنامه های دارای سخت افزار خاص می توانند هنوز بدون مشکل در سیستم عامل میزبان اجرا شوند.